TMGD A.Ş. Yeşil Mutabakat Altyapısını Tamamlıyor

TMGD A.Ş. Yeşil Mutabakat Altyapısını Tamamlıyor

2021-11-15_11-16-52

Emisyon Ticaret Sistemi, Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması ve Karbon Vergisi başta olmak üzere endüstri ve işletmelerin hayatını doğrudan etkileyecek Yeşil Mutabakat uygulamalarına yönelik akreditasyon gerekliliklerini tamamlamış, yurtdışı çözüm ortaklarımızla irtibata geçmiş ve kendi ekibimizin eğitimlerine başlamış bulunuyoruz.

Yeşil Yeni Düzen (Green New Deal) olarak da anılan Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında üretimden ar-ge teknolojilerine, lojistikten serbest karbon piyasalarına kadar onlarca farklı başlıkta karşımıza çıkacak düzenlemelere yönelik altyapı çalışmalarımızın sonuna yaklaşmış bulunuyoruz. 

Sera gazı emisyonlarının hesaplanması, doğrulanması ve azaltılması projeleri, karbon ayak izi, su ayak izi, yaşam döngüsü gibi farklı uluslararası standartlara dayandırılan düzenlemeler çerçevesinde akreditasyon hazırlıklarımız tamamlanmış olup TÜRKAK’ın bu kapsamlarda uluslararası Karşılıklı Tanıma Anlaşması (MLA) sürecinin nihayete ermesini bekliyoruz. 

Öte yandan söz edilen standartlara dayandırılarak taslak mevzuatları yayımlanmış olan Yeşil Liman ve Yeşil Lojistik sertifikasyon gereklilikleri için de koordinasyon ve eğitim çalışmalarımız devam etmektedir. 

Son olarak Endüstriyel Emisyon Direktifi (IED) çerçevesinde yürütülen Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü Yönetmeliği (IPPC) ve sektörel Mevcut En İyi Teknik (BAT) tebliğleri takibimizde olup değerli çözüm ortaklarımıza bu kapsamlarda da destek olmak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. 

Son Eklenen Yazılar